ATLANTIC CITY

Instagram

3 kelimeyle Atlantic City şehri: Kumar, Alışveriş, Sahil

atlantic city gezi rehberi

Kaç günlük gezi idealdir/hava durumu nasıldır ?

Atlantic City’i gezmek için bir gün yeterli ama gece yaşamını da görmek için geceyi burada geçirebilirsiniz.  Hava sıcaklığının 20-25 derecelerde seyrettiği Nisan-Ağustos ayları tatilinizin daha keyifli geçmesini sağlayacaktır.

Sen olsan nasıl gidersin ?

Atlantic City’e  araç kiralayarak yada otobüs ile gelebilirsiniz. New York’dan Atlantic City’e otobüs yolculuğu iki buçuk saat sürerken, kiralayacağınız araçla aynı yolu iki saatte gidebilirsiniz. Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken konulara göz gezdirmeyi unutmayın.

Atlantic City’de gezilecek nereler var?

Kısaca AC, Amerika’nın doğu kıyısının Las Vegas’ı olarak anılmış uzun senelerce. Şu an eski popülaritesini kaybetse de, hala 60lı,70li yaşlardaki Amerikalıları buradaki kumarhanelerde sıkça görebilirsiniz. Kumardan eğlenceden sıkıldığınızda sahildeki otellerin hemen arka kısmında bulunan Tanger Outlet‘de alışveriş de yapabilirsiniz.

Atlantic City’de göreceğiniz en ünlü oteller ise sırasıyla, Bally’s, Caesars, Trump Taj Mahal, Tropicana ve Harrah’s.

atlantic city kumar

Şehir içinde gitmek isteyeceğiniz tüm noktalara ortalama 15 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Atlantic City’de ne yesem Alper ?

Maria’s Luncheonette’de kahvaltı, Caesars’da eğlence(hemen sahilde olduğu için tercih edilebilir) ve LongHorn Steakhouse’da akşam yemeği yapmanızı öneririm. Sahilden 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan Maria’s Luncheonette’de sadece kahvaltı servisi bulunup hem lezzetli hem de uygun lokal bir yer. Klasik Amerikan kahvaltılarında servis edilen Egg Benedict(ekmek üzerine yumurta,salam ve Hollandaise sosu), omlet ve pancake seçeneklerini bu mütevazi lokantada bulabilirsiniz. Mekanın müşterilerinin büyük bölümü turistlerden çok etrafta yaşayanlar. Kişibaşı ortalama $12.

maria atlantic city

LongHorn Steakhouse ise bir çok A.B.D. şehrinde rastlayabileceğiniz ünlü steak&et zincir restoranı. Bu arada, küçük bir hatırlatma Atlantic City’deki bir çok steakhouse, 17:00’den sonra açılıyor. Et/steak fiyatları $15 ile $45 arasında değişiyor.

Tüm bunlar iyi güzel de fiyatlar nasıl ?

Fiyatlar New York’a göre kesinlikle daha uygun. Örneğin burada herhangi bir steak/et restoranında yiyeceğiniz menüyü New York’da en az iki katı fiyata alırsınız.

Vaktim var, etrafta daha nereleri görebilirim  ?

Turunuzu sürdürmek isterseniz Atlantic City’e bir saat uzaklıktaki Philadelphia‘yı programınıza alabilirsiniz.